BANER 133 PLN

DTM: 02 – Jak poznać grupę docelową i zaprojektować cykl treści?

Po tym jak zmodernizowałem bloga dostaję bardzo dużo pytań. Przed rozpoczęciem modyfikacji zastanawiałem się nad wieloma aspektami planowanych zmian. Jedną z nich była chęć dopasowania do grupy docelowej, która go dotychczas odwiedzała. Wiele osób, z którymi rozmawiam pyta mnie o to w jaki sposób sprecyzowałem grupę docelową mojego bloga.

Listen to “DTM:02 – Jak zaprojektować grupę docelową” on Spreaker.

Zrobiłem to na podstawie kilku pytań, które sobie zadałem na etapie wprowadzania zmian. Niezależnie od tego, czy chcesz założyć bloga, czy już go posiadasz, to te pytania będą dla Ciebie bardzo wartościowym narzędziem. Okażą się pomocne również w procesie budowania marki osobistej, ponieważ pomogą odkryć potrzeby Twojej grupy docelowej.

1 Co ekscytuje, intryguje i rozbudza pasję w moich czytelnikach?

Stworzyłem kilka grup czytelników w zależności od ich zainteresowań. Mój blog kierowany jest głównie do przedsiębiorców, których wyróżnia chęć zwiększenia przychodów firmy. Dlatego publikuję tutaj praktyczne porady, które łatwo wdrożyć w życie.

2 Jakie są wspólne wyzwania moich czytelników, przez które muszą z kimś przejść?

Jednym z wyzwań mojej grupy jest chęć pozyskania wiedzy o tym jak zwiększyć przychody, jak założyć firmę, jak usprawnić jej funkcjonowanie. Np. dlatego opublikowałem posty dotyczące: tworzenia nazwy dla firmy, wskazówki dotyczące pisania tekstów, oraz dotyczące budowania obecności firmy w internecie.

3 Jakie cechy charakteru posiadają moi czytelnicy?

Większość moich czytelników to osoby po 30 roku życia, które prowadzą firmę, lub noszą się z zamiarem jej otworzenia. To osoby stabilne emocjonalnie i świadome tego, co chcą uzyskać.

4 Co czytelnicy kochają w niszy, w której się poruszam?

Możliwość wygenerowania wysokich przychodów bez potrzeby inwestowania wielkich kwot. Możliwość lewarowania efektów działań poprzez wykorzystanie wiedzy.

5 Czego moi czytelnicy nienawidzą w mojej niszy?

Tego, że uczestnicy mojej niszy często używają niezrozumiałych terminów i nie potrafią wytłumaczyć ich na podstawie przykładów. Tego, że wiedza jest podawana na wysokim poziomie abstrakcji, który jest nieosiągalny dla czytelnika.

Jeśli przeanalizujesz w ten sposób swoją grupę odbiorców to poznasz ich problemy i potrzeby. Dzięki temu będziesz mógł w świadomy sposób zaplanować cykl treści, które będą dla nich nie tylko atrakcyjne, ale także pomocne.

0odpowiedzi naDTM: 02 - Jak poznać grupę docelową i zaprojektować cykl treści?"

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *